Komu Kuba?

A raczej… Havana! Tak właśnie nazywa się projekt pracowni Słoneczne Domy, który zachwyci fanów bliźniaków, a tych, którzy tego zachwytu jeszcze nie podzielają, przekona funkcjonalnymi rozwiązaniami i komfortem przyszłego użytkowania. Czas go poznać kawałek po kawałku.

Pełny wymiar komfortu

Bliźniak to sąsiad za ścianą, ograniczona prywatność i zero swobody? Nic bardziej mylnego. Nie wszystkie bliźniaki mają wspólną ścianę, są i takie, które łączą się ze sobą tylko wiatą garażową. I tak właśnie wygląda Havana B, zresztą zobaczcie sami: http://www.slonecznedomy.pl/projekty/havana-b. Taki projekt nie nadaje się na wąskie działki… kolejny mit! Z założenia jest przeznaczony właśnie na takie, często problematyczne tereny. Co ciekawe, w tym domu nie ma skosów, więc zyskujemy pełnowymiarowe przestrzenie, które można maksymalnie wykorzystać. Nie trzeba inwestować w meble robione na wymiar, za to z powodzeniem na piętrze będzie się mogła znaleźć duża szafa. Do tego pomieszczenia będą doskonale oświetlone, gdyż światło nie będzie wpadać jedynie przez okna połaciowe. Tutaj mamy normalne, elewacyjne otwory okienne.

Niezła forma

Havana B to bliźniak, który wyróżnia się nowoczesną i ciekawą formą. Warto zajrzeć jednak do środka. Na parterze zaprojektowano przestronną strefę dzienną, w skład której wchodzą salon, jadalnia i kuchnia. Blisko części wypoczynkowej znajduje się kominek – to miejsce będzie więc z pewnością oblegane przez domowników zwłaszcza w chłodniejsze wieczory. Na parterze jest jeszcze gabinet, który równie dobrze może być pokojem dla gości, jest także w.c., a także pomieszczenie gospodarcze służące jako kotłownia z piecem na gaz i pralnia. Czas na piętro. Tutaj pomyślano o wydzieleniu komfortowej i intymnej części prywatnej dla mieszkańców. Wystarczy spojrzeć na jasne sypialnie z dużymi przeszkleniami, by na zawsze zapomnieć o skosach i wynikających z nich ograniczeniach. Z każdej sypialni można wyjść na balkon. Jeśli jest taka potrzeba, w tym projekcie można wydzielić jeszcze trzeci pokój na piętrze. Bryła domu jest prosta, co w konsekwencji przekłada się na niższe koszty budowy i eksploatacji. Dla inwestorów zapewne istotne będzie również to, że wiata garażowa pomiędzy domami jest spójna z ich stylistyką, nie ma więc mowy o architektonicznym chaosie.