Patenty na funkcjonalną kuchnię

Dobra organizacja to klucz do sukcesu w każdej kuchni. Dzięki sprytnym rozwiązaniom można znacznie ułatwić sobie pracę i uczynić ją po prostu przyjemniejszą. I to zarówno w małej, jak i dużej kuchni. Brzmi nieźle? W końcu wszyscy lubimy udogodnienia, zwłaszcza te, które zdejmują nam z barków obowiązki, a także pozwalają zaoszczędzić tak cenny czas, uławiają mądre przechowywanie i takie rozmieszczenie sprzętów, by korzystanie z nich było jak najwygodniejsze.

Dobrze się składa

Czy w niewielkiej kuchni jest możliwe urządzenie kącika jadalnego? Jak najbardziej. Wystarczy zainwestować w składane meble – stolik i wieszane na ścianie krzesła lub taborety, które można na siebie nakładać, dzięki czemu zajmują jak najmniej miejsca. Mówiąc o funkcjonalności, trzeba mieć na uwadze wnętrza kuchennych mebli – im lepiej wyposażone szafki i szuflady, tym sprawniejsza organizacja pracy. Co powinno się w nich znaleźć? Organizery, pojemniki, wkłady z podziałami, przegródki czy systemy cargo. Jeśli natomiast chodzi o fronty szafek, to za najbardziej praktyczne uważa się te bez uchwytów, które można otwierać za pomocą mechanizmu typu „klik”.

Oświeceni

Praktycznym rozwiązaniem, które jednocześnie pozwala zaoszczędzić energię, jest użycie lamp LED, które doskonale oświetlają przestrzeń roboczą – blaty czy miejsce nad zlewozmywakiem. Co więcej, natężenie światła w listwach LED można regulować za pomocą pilota ze ściemniaczem. A jakie sprzęty do kuchni najlepiej wybrać? Wielofunkcyjne! Dzięki takim urządzeniom unikniemy zapełnienia szafek do granic możliwości. To samo dotyczy garnków – na rynku są dostępne takie, za pomocą których można gotować na parze, robić zupy czy piec.

Zabawa w chowanego

Na okap w małej kuchni nie ma szans? Nic bardziej mylnego. Na rynku są dostępne chowane modele, które równie dobrze zbierają parę, która powstaje podczas gotowania, a po wszystkim można je po prostu schować i zyskać dzięki temu miejsce. Chować można również blaty, co pozwala w razie potrzeb zwiększyć przestrzeń roboczą. Nie można ich co prawda zbytnio obciążać, ale za deskę do krojenia czy stolnicę mogą jak najbardziej służyć. Jak widać, kuchnia może być kopalnią sprytnych pomysłów i niewidocznych na pierwszy rzut oka patentów, dzięki którym praca może być przyjemniejsza i łatwiejsza.