Projekt Balos. Po „A” mówimy nie tylko „B”

Po pierwsze, nie lubimy się ograniczać. Po drugie, słuchamy waszych wskazówek i potrzeb. Po trzecie – to po prostu świetny projekt. Pora więc na jego kolejne warianty.

Na wysokie C

Pamiętacie dwie pierwsze wersje projektu Balos? Podcienie zarówno z przodu, jak i z tyłu domu. Przestronna strefa dzienna z przeszkleniami, dzięki którym jest tam jasno i przytulnie. Centralnie usytuowany kominek, przy którym cała rodzina spędza chętnie czas w jesienne i zimowe wieczory. Cztery sypialnie – tak aby każdy miał przestrzeń dla siebie i mógł dzięki temu czuć się swobodnie. A także ciekawe połączenie kuchni i jadalni z częścią wypoczynkową, czyli stworzenie miejsca, w którym wszyscy mogą się spotkać przy wspólnym stole, by nie tylko zjeść pyszny posiłek, lecz także ze sobą pobyć. To dzięki osobom, które decydują się na budowę domu, mogą powstawać takie właśnie projekty. Na miarę ich marzeń. Od teraz o większym metrażu – Balos C i Balos D z poddaszem do adaptacji z pewnością przypadną do gustu miłośnikom rozłożystych parterówek.

Powierzchnia do kwadratu

W dwóch nowych wersjach miejsca dla każdego jest zdecydowanie więcej. Już sam przedsionek jest większy, z powodzeniem zmieści się w nim sporej wielkości szafa, dzięki której zapanujemy nad sezonową garderobą. Tutaj każda czapka, szalik i ocieplane buty znajdą dla siebie miejsce. Większy jest też salon, a także kuchnia. Nie zapomniano też o bardzo praktycznych rozwiązaniach z poprzednich wariantów – pralni w pobliżu pokoju dziecięcego, która pomoże ujarzmić bałagan generowany przez najmłodszych, czy o spiżarni przy kuchni – miejscu na spożywcze produkty i sprzęt kuchenny, który jest używany rzadko, a normalnie zajmuje sporo miejsca, jak maszynka do mięsa czy frytkownica. Często dzięki spiżarni można zrezygnować na przykład z wiszących półek i dzięki temu zyskać cenną przestrzeń w kuchni.

Dla małych i dużych mieszkańców

Oddzielenie strefy dla dorosłych i dzieci jest bardzo ważne i często podkreślane grubą kreską. Bo każdy marzy o świętym spokoju bądź o nieuciszanej co chwilę zabawie. Jak odpoczywać, to w zaciszu własnej sypialni, i to połączonej z garderobą i łazienką. Tylko dla nas. A co powiecie na wyjście na taras? Oczywiście komfortowo zadaszone, tak żeby można było nacieszyć się świeżym powietrzem i krajobrazem nie tylko w słoneczne dni. No a jak się bawić, to w czterech ścianach, do których dorośli wstępu nie mają (przynajmniej taką maluchy mają nadzieję). Przestrzeni na wygłupy na pewno nie zabraknie. A nadmiar energii będzie też można wybiegać w przydomowym ogrodzie.

Z miejscem na paliwo stałe

Zarówno w projekcie C, jak i w D jest dwustanowiskowy garaż, a za nim – kotłownia. Jest to miejsce na paliwo stałe. Co najważniejsze – zgodne z obowiązującymi wymogami technicznymi. Takie pomieszczenia powinny mieć bowiem kubaturę nie mniejszą niż 30 m3. Często się zdarza, że pracownie nie planują takiego metrażu, w projekcie od Słonecznych Domów możemy mieć pewność, że wszystkie wymogi zostaną spełnione. Można tam z powodzeniem postawić piec na paliwo stałe, takie jak popularny ekogroszek. I cieszyć się przyjemną temperaturą w domu przez cały sezon grzewczy.